Dlaczego ogrzewanie podłogowe?

Wybór sposobu rozprowadzenia ciepła w budynku sprowadza się w gruncie rzeczy do wyboru pomiędzy ogrzewaniem płaszczyznowym albo grzejnikowym.

Przesłanką bardzo istotną przy podejmowaniu takiej decyzji jest rodzaj źródła ciepła. Dla Domów Optymalnych przyjęliśmy – jako rozwiązanie systemowe – pompę ciepła typu powietrze-woda, w której optymalna temperatura podgrzewu czynnika grzewczego wynosi ok. 35°C. W takiej sytuacji optymalnym sposobem rozprowadzenia ciepła jest ogrzewanie płaszczyznowe, które ze względu na dużą powierzchnię czynną (zazwyczaj prawie cała podłoga budynku) doskonale pracuje w niższym zakresie temperatur.

Ogrzewanie płaszczyznowe może zostać zrealizowane zarówno w podłodze jak i w suficie, a także w ścianach poszczególnych pomieszczeń. Z badań wynika, że rozkład temperatur na różnych wysokościach pomieszczenia jest najbardziej optymalny, kiedy powierzchnią czynną jest podłoga.

Slide Rury wielowarstwowe Slide Rury wielowarstwowe Łączą w sobie zalety metalu i tworzywa sztucznego Wewnętrzna warstwa PE-RT jest w pełni odporna na korozję i bezpieczna dla żywności. Środkowa warstwa aluminium sprawia, że rura jest stabilna, a jednocześnie giętka i tworzy barierę dla dyfuzji. Biała warstwa zewnętrzna jest warstwą ochronną, wykonaną z PE-RT. Slide