Radostowice

Miejscowość Radostowice łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. W ostatnich latach powstało tu wiele nowych domów jednorodzinnych, place zabaw z siłownią zewnętrzną dla dorosłych, boiska sportowe, drogi i ścieżki rowerowe, wodociągi i kanalizacja deszczowa. Wciąż jednak na okolicznych łąkach pasą się sarny, żerują bażanty i bociany.

Położenie i komunikacja

Radostowice położone są wśród lasów kobiórskich, w odległości 6 km na północny zachód od Pszczyny. Przybliżone odległości drogowe wynoszą: Pszczyna – 6 km (trasa rowerowa - 4 km), Żory – 16 km, Tychy 20 km, Bielsko – 30 km, Katowice – 39 km Środki transportu publicznego: przystanek Radostowice sklep – odjazd do Żor i Pszczyny - stacja PKP – bezpośrednie: Rybnik, Bielsko-Biała Szybkie połączenie kolejowe: Pszczyna - Warszawa.

Edukacja

Położony 500 m od osiedla zespół oświatowy (publiczne przedszkole i Szkoła Podstawowa) to nowoczesne, a jednocześnie kameralne, placówki, osiągające ponadprzeciętne, w skali regionu, wyniki egzaminacyjne. Szkoła wyposażona jest w dużą salę gimnastyczną, na miejscu działa również klub piłkarski, tenisa-stołowego i biblioteka. Najbliższe licea i technika znajdują się w Pszczynie.

Zamów wycenę Twojego Domu Optymalnego